Giriş Yap Katalog Traktörler Blog Yazı

Traktör Bilgi Bankası

100+ Traktör Markası ve 1.000+ Model hakkında bilgi !!


Ferguson Traktör

Harry Ferguson I.Dünya Savaşı sırasında İrlanda ve İngiltere'de Waterloo Boy traktörleri (fazla mesai olarak değiştirildi) satan traktör işinde başladı. Yeni traktörlerinin kullanımını en üst düzeye çıkarmak için çiftçilerle çalışırken, Ferguson, ekipman eklemek için daha iyi bir sistem üzerinde çalışmaya başladı. Daha sonra üç noktalı askı olarak bilinen "Ferguson Sistemi", tarım traktörlerine alet takmak için standart haline gelecektir.

Ferguson, yeni aksaklığını göstermek için Ferguson Black traktörü yaptı. Bu, David Brown ile Ferguson-Brown'u kurmak için bir anlaşmaya yol açtı. Düzenleme kısa sürdü ve Ferguson, hendeğini kullanarak traktör geliştirmek için Henry Ford ile yeni bir anlaşma yaptı. Ford'la yapılan anlaşma, 1947'ye kadar acı bir dava ile sona erdi. Bunu takiben Ferguson, Standart Motor Company ile kendi traktörlerini üretmek üzere bir anlaşmaya girdi. Ferguson, Massey-Harris tarafından 1953'te devralındı. Massey-Ferguson markası bugün hala AGCO tarafından kullanılıyor.

Harry Ferguson started in the tractor business selling Waterloo Boy tractors (renamed Overtime) in Ireland and England during World War I. While working with farmers to maximize the use of their new tractors, Ferguson began working on a better system to attach implements. His "Ferguson System", later known as the three-point hitch, would become the standard for attaching implements to farm tractors.

To demonstrate his new hitch, Ferguson built the Ferguson Black tractor. This led to an agreement with David Brown to build the Ferguson-Brown. The arrangement was short lived, and Ferguson made a new deal with Henry Ford to develop tractors using his hitch. The deal with Ford lasted until 1947, when it ended with a bitter lawsuit. Following this, Ferguson entered into an arrangement with the Standard Motor Company to produce his own line of tractors. Ferguson was taken over by Massey-Harris in 1953. The Massey-Ferguson brand is still used today by AGCO.


Daha Fazla Bilgi İçin Google
Facebook'ta paylaş
Markaya ait traktör tipleri | Brand Tractor Types